← Tagasi postituste juurde

Kinnisvaramaakler Karit Urva: Rendin annab mulle kindluse, et üüritehing on edukas

Kinnisvaramaakler Karit Urva: Rendin annab mulle kindluse, et üüritehing on edukas

Karit Urva on Eesti kinnisvaramaailma tõusev täht. Igal kuul annab ta üürile üle kümne üürikorteri. Juba praegu on ta kõigest paari aasta jooksul olnud kolmekohalise hulga üüritehingute kõrval.

Täpselt aasta tagasi otsustas ta ühes kolleegiga rajada oma kinnisvarabüroo nimega Ruum. “Leidsime, et nii saame oma klientide objekte maksimaalselt reklaamida,” räägib Urva ise, miks otsustati hakata iseseisvalt tegutsema. “Võrreldes traditsiooniliste maakleribüroodega läheb meil vähem raha büroo ülalpidamise ja kõrvalkuludeks ning seega saame klientidele pakkuda parimaid turundusvõimalusi.”

Lisaks klientide objektide paremale reklaamimisele võimaldab Urva sõnul iseenda tööandjaks olemine reageerida paindlikumalt ka kiirelt muutuvale maailmale ning proovida uusi, seni vähem levinud lahendusi. Näiteks on ühes mööblipoodidega loodud teenus, kus pildisessiooni tarvis laenutatakse tühja korterisse mööbel poest. Kui ostjale selline mööblilahendus meeldib ja sobib, saab ta soovi korral korteri osta tervikuna, koos mööbliga.

Kui rääkida uuendustest võrdlemisi traditsioonilisel üürikorterite turul, toob Urva viimase uuendusena välja Rendini kasutamise. “Kuna mitmed üürikortereid välja andvad kliendid on püsikliendid, siis on minu jaoks oluline tagada, et korterid oleks heas seisukorras ning omanike tulu oleks võimalikult suur. Rendin võimaldab mulle seda,” selgitab ta teenuse kasu oma vaatepunktist. Kliendid saavad seejuures kindlustunde ning ka rahaliselt säästa.

Vajalik nii kalli disainkorteri kui ka soodsama üüripinna omanikule

Kui esialgu soovitas Urva Rendinit pigem kallimate korterite omanikele, siis praeguseks on ta jõudnud olukorda, kus ta pakub seda lisaturvalisuse tagamiseks kõikidele üürileandjatele. “Tutvustasin seda varem pigem kallimate kodude omanikele - kui sul on näiteks kaunid toolid, mille koguväärtus on 1000 eurot, siis piisab põhimõtteliselt ainuüksi nende kahjustumisest, et tagatisrahast tulenev kaitse olekski ammendunud,” selgitab maakler oma esmast mõttekäiku teenuse tutvustamisel.

"Kui sul on kaunid toolid, mille koguväärtus on 1000 eurot, siis piisab ainuüksi nende kahjustumisest, et tagatisrahast tulenev kaitse oleks ammendunud."

Hiljem tekkis arusaam, et soodsamate korterite puhul on olukord tõenäolisemalt isegi hullem ja Rendini kasutamine veelgi hädavajalikum. “Kui võtta näiteks 300 euro suurune tagatis, siis sellisel juhul piisab seinte määrdumisest, et tagatisrahast kulude katmisel väheseks jääks,” näitlikustab Urva. Nii ongi ta praeguseks jõudnud olukorda, kus soovitab Rendinit kõikidele, kes oma kinnisvara üürile tahavad anda.

Rendini kasutamisest tulenev kaitse muudab teenuse kasulikuks ka maakleri jaoks. “Minu püsikliendid annavad peale üürilepingu lõppemist enamasti sama korteri kohe uuesti välja. Seega on ka maakleri huvi see, et korter oleks heas seisukorras ning see oleks võimalik kohe pärast lepingu lõppemist uuesti üürile anda,” tõdeb Urva. Rendin vähendab selliseid probleemseid olukordi ning nende ilmnemisel aitab need lahendada.

Kindel tunne nii omanikule kui ka maaklerile

Rendinist tulenev kindlustunne on Urva hinnangul väga mitmetahuline. Ühest küljest saavad nii maakler kui ka omanik ennast tänu täiendavale taustakontrollile paremini tunda, kuna see võimaldab leida parima üürniku. “Nii ongi minu klientide üürnikel kahekihiline kontroll - esiteks kontrollin ma ise üürniku tausta ning seejärel teeb seda ka Rendin,” selgitab ta. Lisaks annab Rendin kõikidele enda taustakontrolli läbinud üürnikele kindlustusega garantii.

Urva toob eraldi väärtusena välja selle, et Rendini selja taga seisab Rendini ERGO kindlustus - mainekas ja kindel rahvusvaheline ettevõte. See võimaldab end kindlalt tunda ka nendel omanikel, kel Rendiniga veel isiklikku kogemust ei ole.

Kindlustuse poole pealt toob maakler eraldi väärtusena välja selle, et Rendini selja taga seisab Rendini ERGO kindlustus - mainekas ja kindel rahvusvaheline ettevõte. Urva sõnul võimaldab see end kindlalt tunda ka nendel omanikel, kel Rendiniga veel isiklikku kogemust ei ole ning kes ei pruugi teada näiteks Rendini lahenduste tiimi pikaaegsest kogemusest sadade üüriprobleemide lahendamisel.

Rendin pakub väärtust ka usaldusväärsetele ja taustakontrolli läbinud üürnikele - nemad saavad üürida ilma tagatisrahata. Omaniku jaoks katab deposiidi asemel riskid kindlustus, seega vajadust tagatisraha järele lihtsalt ei ole. ”See muudab hetkel välja üürimise palju lihtsamaks, kuna turul on turismi ja külaliskorterite äri pausil oleku tõttu palju üürikortereid. Üürnike jaoks saabki seega enamasti valituks korter, mille puhul tagatisraha nõuet ei ole,” ütleb maakler. Seega on tagatisraha puudumine lõpuks kasulik ka üürileandjale, kelle jaoks see vähendab üürniku leidmiseks kuluvat aega ja vaeva.

Alusta ka sina Rendini kasutamist kohe - tõmba alla Rendini äpp ning loo oma kinnisvara lepingupõhi vaid loetud hetkedega. Äpi saad alla laadida SIIT.