← Tagasi postituste juurde

Rendin versus tagatisraha: miks on aeg üürimise vana standard prügikasti saata?

Rendin versus tagatisraha: miks on aeg üürimise vana standard prügikasti saata?

Nii mõnigi skeptikust koduomanik on meilt uurinud - miks peaks eelistama Rendini teenust tagatisrahale? On ju tagatisraha maksmine hea näide uue üürniku maksevõimelisusest ning praeguse turustandardina on see kõigile osapooltele alati vastuvõetav. Selgitame, paari lihtsa ja elulise näite toel, miks Rendin peaks tagatisraha asemel olema uus standard üüriturul.

Kuu üür = tagatisraha = katastroof

Võtame ühe näidiskorteri, mille ühe kuu üür on 500 eurot. Eestis on tavapäraselt tagatisraha võrdne kuu üüriga, seega oleks selle korteri tagatisraha makse samuti 500 eurot. See pole just ülemäära suur summa kui arvestada võimalikke korteri remondikulusid, korteris oleva vara väärtust ja eriti seda, et see summa on täpselt võrdne ühe kuu üürimaksega. Viimane fakt on neist kõige olulisem ja sellest lähtub järgnev: klassikalise tagatisraha kaotamiseks piisab vaid sellest, kui üürnik ühe kuu üüri võlgu jääb.

Klassikalise tagatisraha “kaotamiseks” piisab vaid sellest, kui üürnik ühe kuu üüri võlgu jääb.

Kui lisaks üürivõlale on tekkinud ka mingisugused varalised kahjustused korterile, kommunaalmaksete võlad või midagi muud, tuleb see kõik eeldatavasti juba üürileandja taskust. Meie kogemus näitab, et pole ülemäära keeruline ajada see kahju lühikese aja jooksul isegi mitme tuhande euro suuruseks.

Siin tekibki esimene võimalus Rendiniga raha säästa - meie korteris oleva vara kindlustuse kaitse võrdub igal juhul täpselt sajakordse kuu üüriga ja lisaks sellele katame ka kaotatud kommunaalide ja üürimaksed kuni kolme kuu ulatuses. Ühesõnaga, raha kaotamine on sinu jaoks mitmeid kordi ebatõenäolisem.

Tasuta taustakontrollid

Suure tõenäosusega tahaksid sa oma vara üürile andes teha kõikidele oma võimalikele üürnikele taustakontrolli, et saada teada, kes neist siis ikkagi seal elama vääriline oleks. Ometi pead iga eraldi üürniku tausta kontrollimisel CreditInfo keskkonnas välja käima 2,5 eurot. See teeb kümne üürnikukandidaadi puhul ainuüksi taustakontrollide kuluks 25 eurot.

Rendiniga saad teha tasuta automaatsed taustakontrollid kõikidele huvilistele, olenemata palju neid su kinnisvara puhul koguneb. Igale rakenduses tehtavale lepingule tekib unikaalne kutselink, mida saad kinnisvarakeskkondades jagada ning üürnikud selle kaudu kandideerida.

Kui üürnik seeläbi oma huvi avaldab, sisestab ta oma isikukoodi ning üürileandja näeb rakenduses lihtsalt, kas üürnik on saanud “rohelise tule” või mitte. Käsitsi isikukoodide sisse toksimisele ja saadavate tulemuste analüüsimisele ei kulu vaeva ja seega säästad ka terve hulga aega.

Rendiniga saad teha tasuta automaatsed taustakontrollid kõikidele huvilistele, olenemata palju neid su kinnisvara puhul koguneb.

Mis juhtub kõige halvema stsenaariumi puhul?

Aja kulutamise puhul on veel terve suur lisatahk, millele keegi lepingu sõlmimisel tegelikult mõelda ei taha. Ütleme, et oled tagatisraha juba üürniku võlgade katteks ära võtnud, kuid õhus on sellegipoolest 2000 eurone võlg. Mida sa sellisel juhul teed? Ilmselt avad otsingumootorid ja uurid, mida teha võlgu jäänud ja õhku haihtunud üürnikuga. Me anname garantii, et sa ei pea sellega kunagi tegelema.

Rendini suur eelis on see, et kui midagi peakski juhtuma, on sinu roll selle lahendamises minimaalne. Põhimõtteliselt pead sa meile lihtsalt probleemist teada andma ja ootama täiendavaid juhiseid.

Rendini suur eelis on see, et kui midagi peakski juhtuma, on sinu roll selle lahendamises minimaalne.

Meil on professionaalne meeskond, kes on oma karjääri jooksul tulemuslikult lahendanud sadu üüriprobleeme. Kui tekib kahju, tegeleme võlgnikuga ise ning korvame tekkinud rahalised kulud niipea kui võimalik. Korteriomanik võib põhimõtteliselt üldse ära unustada, et tal kunagi mingid mured olid.

Need on vaid mõned põhjused, miks Rendinit tavapärasele tagatisraha maksele eelistada. Lisaboonus raha säästmisel on veel see, et üürileandjale on meie teenus tasuta. Teenuse eest tasub taskukohaste kuumaksetega üürnik (kes võidab samuti, kuna ei pea maksma tagatisraha!).

Tõmba endale Rendini rakendus SIIT ja proovi ise järele, milline üürimise uus standard välja näeb.