Tippmaakler Algis Liblik: Rendin on vajalik kõigile

Algis Liblik on endale kinnisvararingkondades nime teinud juba aastaid. Ta on sõnakas sotsiaalmeediagruppides, juhib “Kinnisvarajuttude” podcasti ning rühib usinalt läbi ajaloo enim Rendini tehinguid teinud maakleri tiitli poole.
Avaldamise kuupäev 03.05.2021
Selle artikli sisu võib olla aegunud!
Tippmaakler Algis Liblik: Rendin on vajalik kõigile

Libliku töö maaklerina sai alguse 2017. aastal, kui ta liitus Ober Hausi meeskonnaga. Tegelikult asus ta tööle elamispindade osakonna juhina, mis tähendas, et ta peamisteks töörollideks oli maaklerite värbamine, koolitamine ja juhtimine. Ometigi ei tahtnud ta oma sõnade kohaselt selle juures jääda lihtsalt targutavaks teoreetikuks ning tegi seetõttu samal ajal maakleritööd.

Nelja tööaasta vältel on ta viimasel ajal üha enam keskendunud just üüripindadega tegelemisele. “Esimestel aastatel oli üürikortereid vähe, viimase aasta jooksul olen üürniku leidnud umbes 40-le üürikorterile. Kõige aktiivsem aeg on käsil just praegu, sest näiteks märtsis sai üürile antud koguni 13 korterit,” tõdeb Liblik, et tööst tal puudust ei tule.

Maakleri üüritav korter püsib hinnakonkurentsis?

Nagu juba mainitud, on Liblik väga aktiivne kõiksugu kinnisvaraturgu ja üürimist puudutavates sotsiaalmeediagruppides. Seal kuuliski ta esimest korda Rendinist. Ta ütleb, et teenus pakkus talle küll kohe alguses huvi, kuid esmalt ta selle kõvaks kasutajaks ei saanudki. “Võttis veidi aega enne kui päriselt ära klikkis,” naerab kinnisvaraspetsialist.

Selleks luges Liblik põhjalikult ja pikalt teistest Rendinit kasutavatest maakleritest ja üritas välja selgitada, miks nad platvormi kasuks otsustanud on. Teenuse võimalikke plusse ja miinuseid vaagides jõudis ta lõpuks ühe väga selge loogilise järelduseni, mis on andnud talle tänaseni kasutatava konkurentsieelise.

“Üritasin aru saada, miks nad teenust kasutama on hakanud. Hakkasin põhjalikumalt uurima ja sain aru, et saan maaklerina konkureerida otse omanikelt pakkumistega. Omanikud küsivad üüri ja deposiiti, minu kaudu on tänu Rendinile vaja maksta üür ja vahendustasu. See tähendab, et üürimise alguses tekkiv kulu on üürniku jaoks sisuliselt sama,” avaldab Liblik ühe saladuse, kuidas ta niivõrd palju üürikortereid üürile saab anda.

Eestlane on uudishimulik ja uuendusaldis

Libliku sõnul pole ei üürileandjatel ega üürnikel Rendini kasutusele võtmisega mingisugust probleemi. “Pigem ollaksegi uudishimulikud ning tahetakse proovida, mis see on ja kuidas töötab. Kuna mul omal on viimase poole aasta jooksul teenuse abil väga palju lepinguid tehtud, siis see referents aitab ka kindlasti omajagu kaasa,” ütleb ta.

Tema enda kogemuse järgi saavad 95% üürnikest lõpuks Rendini kasust aru ning on valmis seda kasutama. Ka kõikidele maakleritele ja üürileandjatele soovitab ta ajaga ja turu muutumisega kaasas käia: “Uurige teenuse kohta lähemalt, kodulehel on väga palju infot nii juriidika kohta kui väga sisukas blogi erinevate asjalike teemadega. Kui miskit segaseks jääb, suhelge Rendini klienditoega,” soovitab ta.

Tema enda jaoks on Rendini kasutamine praeguseks muutunud juba nii-öelda hügieeni küsimuseks. “Ma lihtsalt ei suuda välja mõelda mitte ühtegi põhjust, miks maaklerid, omanikud või üürnikud seda teenust kasutama ei peaks. Sellest on ilmselgelt kasu kõigile osapooltele,” tõdeb Liblik.

Proovi ka sina Rendini uut üürilepingu sõlmimise lahendust. Laadi rakendus alla SIIT.