← Tagasi postituste juurde

5000 eurone üürikahju: kuidas see tekkis?

03.05.2021

Selle artikli sisu võib olla aegunud!
5000 eurone üürikahju: kuidas see tekkis?

Triin on korterite välja üürimises kibe käsi. Tal on Tallinnas mitu välja üüritavat korterit. Üks neist läbis hiljuti probleemse üürniku tõttu põhjaliku sundvärskenduse. Kuidas see kahju tekkis ja mida ta sellest õppis?

Elu ja selle keerdkäigud

Ükskõik millist elupinda välja üürides tuleb silmas pidada, et korteri elanikud on inimesed. Elu võib olla muutlik ning tuua ootamatuid pöördeid. Üürnik võib kaotada töö, võivad tekkida perekondlikud probleemid või ees võib oodata mõni muu ootamatu ja elu muutev juhtum. See on üks peamisi tegureid, mis oma vara välja üürimise riskantseks muudab.

Elu võib olla muutlik ning tuua ootamatuid pöördeid. See on peamine tegur, mis oma vara välja üürimise riskantseks muudab.

Ootamatused olid ees ka Triinu üürikorteri elanikel. Kui esialgu kolis korterisse elama paar ning üürileping oli vormistatud Rendini taustakontrolli läbinud naise nimele, siis mõne aja pärast sai kahjuks nende suhe otsa. Leping kirjutati mehe nimele ümber ning üüripinnale jäi elama tema üksi.

Lahti läks tõeline poissmeheelu. Naabrid kaebasid, et pidev pidutsemine häirib neid ning Triinu üürikorterist tulev muusika ja lärm on muutumas tõeliseks peavaluks. Selle peale otsustas Triin, et peab minema ja vaatama, mis korteris toimub. Toona midagi hullu korteris veel ei olnud, kuid sellele vaatamata otsustas ta, et igaks juhuks peaks lepingu lõpetama.

Sõjaseisukord korteris

Kuna üüri eest oli ettemaks tehtud, ei lõpetatud lepingut aga koheselt ning üürnik jäi esialgu siiski veel korterisse sisse. Kahjuks võib tagasivaatavalt öelda, et see oli viga. Korterit tagasi oma valdusesse võtma minnes ootas Triinu šokeeriv vaatepilt. Uhiuus ja kauni disainiga korter oli rikutud.

Oma korterit tagasi oma valdusesse võtma minnes ootas Triinu šokeeriv vaatepilt. Uhiuuest ja kauni disainiga korterist olid järel vaid riismed.

Voodi oli täiesti pilbasteks, köögis ootasid hunnikus hallitava toiduga pesemata nõud. Lisaks sellele oli telekas katki, erinevatel pindadel olid sigarettidega tekitatud põletusjäljed ning elektrikapist vaatas vastu kasutatud kondoom. Värvikahjustusega olid isegi korteri laed ja kõige tipuks oli korteris sees mingil põhjusel lastud õhupüssi. Triinu tabas tõeline kurbusehoog.

Vaata galeriid, et näha, mis Triinu korteris ootas:

5000 euro eest kahju

Õnneks oli Triin oma üürilepingu sõlminud läbi Rendini ja ta võttis meie tiimiga ühendust. Kahe päevaga olid meie esindajad korteris kohal ning aitasid tekitatud kahjustuste hulka hinnata ning neid üles märkida. Kogukahju hinnati 5000 euro peale, mille kattis Rendini pakutav kindlustus. Võrdluseks: sama korteri deposiit oleks olnud vaid 700 eurot ning üle 4000 euro oleks Triin pidanud kinni maksma oma taskust.

Triin ise väärtustab Rendini kogemuse puhul inimlikku suhtumist ja seda, et ei olnud vaja kahjude üle kaubelda. Teine asi, mida Triin kahjukäsitluse perspektiivist oluliseks peab, on see, kui vähe ta ise pidi ära tegema selleks, et asjad korda saaks. Projekti juhtimise eest vastutasid professionaalid ning võlgnevuse üleandmine oli Triinu hinnangul mugav. Vaid kahe nädalaga tehti kõik korda ning korter oli jälle nagu uus.

Igal juhul soovitab Triin Rendini teenust kasutada. Tal on ka minevikust kogemus, kus ta üüris korterit välja ilma Rendinita ning sattus puuküürniku otsa. Korter sai samuti kahjustatud ning võlg aina kasvas ja kasvas. Lõpuks sai Triinul nii kõrini, et ta otsustas üürimise mõneks ajaks sootuks ära lõpetada ning müüs oma üürikorteri maha. Nüüd, pärast Rendini abiga lahendatud sarnast juhtumit ta enam nii drastilisi samme ei tee.

Soovid, et ka sinu üürikorter oleks tavapärasest enam kaitstud? Hangi Rendini rakendus Google Play poest või App Store'ist ning sõlmi oma järgmine üürileping meie abiga.